King of Pop - Michael Jackson

HLEDAT

Přejdi na obsah

2002 rok skandalu

Soukromí > Soudy a skandály

.

Parfemy.cz
Michael Jackson - 2002 rok skandálů


Je 13.11.2002 a začíná další ze soudních procesů Michaela Jacksona. Tentokrát jej žaluje producent Marcel Avram, který pro Michaela dělal už od roku 1972, ale pak to začalo skřípat.
V roce 1997 byl Marcel Avram v Německu odsouzen za daňové úniky. Po odpykání trestu mu přesto Jackson dává svou důvěru, ale teď Marcel Avram zažaloval Michaela Jacksona za to, že nesplnil smlouvu, když nevystoupil na 2 koncertech "milénia".
Prý byly plánované 2 koncerty milénia. Jeden v Honolulu (31.12.1999) a v Sydney (1.1.2000) a 2 koncerty charitativní "Michael Jackson and Friends". Michael se nakonec zúčastnil jen těchto charitativních koncertů v Německu, kde si navíc kvůli chybě techniky poranil záda.
Avram zažaloval Michaela, ačkoliv podle svědectví tyto koncerty údajně zrušil on sám, protože by byly neziskové. Sám Michael k tomu řekl, že se na koncerty velice těšil.
Proces jako takový však do povědomí nevstoupil tak, jako skandály, které jej provázely.Náplast na nose

Hned první den byl šokující. Michaelovi prý nikdo předem neřekl, že novináři mají do soudní síně přístup, a tak fotografové zastihli Michaela velmi neupraveného.
Zarostlá tvář ale jen podkreslovala pocit, který vyvolávala podivná náplast na nose. Ačkoliv se Michael s touto náplastí objevil už dříve a tvrdil, že jde o prostředek proti alergii, poprvé vznikly fotky, na kterých si někteří novináři vyloženě smlsli. Stačilo zvýšit kontrast, přidat sytost barev a zaostřit hrany a vznikly obrázky, na kterých vypadal michaelův nos až krvavě, takže se začalo spekulovat o další plastické operaci s katastrofálním výsledkem.
Pravdou však je, že když se Michael k soudu opět vrátil, vypadal jeho nos po odlepení náplasti stejně jako předtím.


Ohrožení Jacksonova dítěte
Michael si letí převzít cenu Bambi do Berlína.
Přímo pod okny jeho hotelového pokoje skanduje různá hesla několik desítek fanoušků, kterým Michael objednává pizzu, háže podepsané předměty a ukazuje své děti, jejichž obličeje před novináři skrývá. Obrázek Michaela jak drží svého syna a naklání se z balkónu pak obletěl celý svět, a na titulcích v tisku se oběvovaly zprávy typu "Michael Jackson málem zabil své dítě".
Michael k tomu řekl, že se nechal strhnout okamžikem, za což nyní pyká, ale svého syna držel pevně. Nikdy by prý záměrně neohrozil životy svých dětí. Berlínská policie tento incident řádně prošetřila a došla k názoru, že proti Michaelovi nebude vzneseno žádné obvinění.Pavouci útočí
Michael se měl dostavit k soudu k výslechu, ale pro zdravotní potíže se nedostavil. Na ranči Neverland ho totiž kousnul pavouk. Média to bagatelizovala a dělala z Michaela někoho, kdo fňuká kvůli každému štípnutí. I žalující strana si myslela, že Michael jen simuluje a vyžádala si znalecký posudek zranění, ukázalo se ale, že Michaelovo zranění je poměrně vážné.
Druh pavouka, který Michaela kousl, totiž pod kůži vstříkne jed, který začne
bolestivě rozkládat okolní tkáně. Léčba pak trvá několik týdnů.
Místo Michaela byl vyslechnut Michaelův bývalý bodyguard a osobní asistent Wayne Nagin, který pro Michaela pracoval přes 20 let. Ten vypověděl, že byl v New Yorku (1999) u schůzky, kde Avram odložil tyto dva koncerty na další rok, aby se konaly ve "skutečném miléniu".Rozsudek - Výhra obou
Bohužel šlo stále jen o tvrzení proti tvrzení, a tak soudce v Santa Marii nakonec přihlédl především k faktu, že koncerty se neodehrály, a dospěl k závěru, že Michael má Avramovi zaplatit 5,9 miliónů dolarů.
Michaelův obhájce to vzhledem k okolnostem považoval za úspěch, neboť Avram původně požadoval 21 miliónů dolarů za ušlý zisk a úhradu výdajů spojených s organizací a propagací koncerů.Autor: Jessiie

Zpět


Domovská stránka | Vzpomínka | Umělecká kariéra | Soukromí | Fotogalerie | Video | Wallpapers | Gify | Nákupní rádce | Rádio Mj | Přidejte si sami odkaz | ZDARMA on-line videoMp3 převaděč | Mp3 zona - vyhledávač | Články | Kniha návštěv | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku